Przygotowanie motocykla do sezonu

Koniec zimy się zbliża, dlatego też warto pomyśleć o przygotowaniu swojego motocykla do sezonu letniego. Pytanie dotyczące przygotowania motocykla do sezonu pojawia się naprawdę często, wśród miłośników dwóch kółek. Postanowiliśmy więc przygotować poradnik dotyczący takich przygotowań. Na wstępie przypomnijmy również, że od dobrego przygotowania motocykla do sezonu zależy również prawidłowe jego przygotowania do zimowania. Jeśli motocykl został do zimy odpowiednio przygotowany, to z pewnością na wiosnę będziemy mieli z nim mniej roboty. Możemy również oddać motocykl do motocykle, skutery serwis, gdzie to specjaliści odpowiednio przygotują nasz motocykl do jazdy.

www.deconova.pl
Projektowanie i wykańczanie mieszkań
Warszawa

O tym, aby wymienić płyny eksploatacyjne w naszym motorze powinien pamiętać każdy, dlatego zacznijmy od pierwszego odpalania motocykla wiosną. Bowiem pierwsze odpalanie może narobić nie lada problem, gdy na przykład motocykl odpalić nie chce. Co więc zrobić w takiej sytuacji? W pierwszej kolejności należy sprawdzić stan akumulatora. Jeśli nie był on doładowywany przez długi czas, mógł po prostu paść, a w najgorszym razie zepsuć, więc w takim przypadku czeka nas koszt zakupienia nowego akumulatora.

Poprzez braku paliwa w układzie możemy spotkać się również z osadem w gaźnikach, który warto sprawdzić stan i w razie konieczności przeczyścić. Myślę, że zabierając się do sprawdzania stanu podzespołów warto wykręcić i sprawdzić również stan świec, fajek i przewodów wysokiego napięcia, bowiem podczas dłuższego postoju, do kabli mogły dobrać się na przykład myszy. Jeśli już po wykonaniu takich zabiegów motocykl odpala, bądź nie było konieczności wykonywania takich działań, ponieważ motocykl odpalił od razu, to warto wykonać parę ważnych czynności przed więdnięciem na motocykl. Przed pierwszą jazdą należy sprawdzić ciśnienie w oponach, po paru miesiącach postoju, z opony potrafi uciec część powietrza. Trzeba również sprawdzić stan hamulców, które po dłuższym postoju stawiać opór, przez który motocykl będzie hamował, nawet gdy puścimy hamulec. Należy kilkakrotnie przyhamować i sprawdzić czy tłoczki w układzie hamulcowym pracują prawidłowo.

Dla lepszej pracy łańcucha napędowego warto go nasmarować smarem do łańcuchów. Taki zabieg nie zaszkodzi, a z pewnością pomoże.

Po takich zabiegach możemy już wsiąść na motocykl, natomiast po wykonanej pierwszej jeździe powinniśmy sprawdzić lagi w motocyklu, które mogą po dłuższym postoju przeciekać na uszczelniaczach, podobnie jak i warto sprawdzić stan innych uszczelniaczy wykonanych z gumy, która po zimie może stwardnieć.

Podsumowując, zabiegi, które należy wykonać podczas przygotowań do sezonu nie są skomplikowane i każdy może wykonać je w domowych warunkach. Jeśli natomiast mimo to z odpaleniem motocykla mamy problemy, wówczas warto zajrzeć do motocykle i skutery serwis, gdzie znajdziemy specjalistyczną pomoc w porządnym przygotowaniu motocykla do sezonu i sprawdzenia jego stanu. Pamiętajmy, że odpowiednio serwisując motocykl dbamy o jego kondycję i zapobiegamy, awariom, które mogą powstać w wyniku nieprzygotowania motocykla do jazdy.

Podobne wpisy